A Revolut már hazánkban is elkezdte használni európai banki engedélyét, így minden magyarországi Revolut ügyfél ingyen átválthat a Revolut Bank szolgáltatásra. Ezzel a lépéssel ugyanúgy, mint minden bank az EU-ban, kötelező betétbiztosítási rendszerrel garantálja a betétek biztonságát 100 000 euróig (kb. 36 millió forint). Egyébként idén további 10 országban (Bulgária, Horvátország, Ciprus, Észtország, Görögország, Lettország, Málta, Románia, Szlovákia, Szlovénia és Csehország) indult el a Revolut Bank nevű szolgáltatást és ez a kör bővült most Magyarországgal.
Ha váltunk az új Revolut Bank-számlára probléma nélkül együttműködik a meglévő Revolut Payments-számlával. Természetesen a jelenleg használt Revolut Payments-számla minden esetben változatlanul minden funkcionalitásával együtt megmarad, viszont a rendszer a pénzt automatikusan átteszi a Revolut Bank-számlára, ahol a már említett betétbiztosítási rendszer védi. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a váltást követően ránézésre semmi sem változik, az app ugyanúgy működik tovább, viszont még nagyobb biztonságba van a pénzünk.
"A Revolut globális pénzügyi platform, amely világszerte több mint 16 millió ügyféllel rendelkezik, Magyarországon pedig már mintegy 500 ezer felhasználó használja. A Revolut Bank elindítása Magyarországon nagyobb biztonságot és bizalmat fog biztosítani ügyfeleink számára, cégünk számára pedig lehetővé teszi, hogy a közeljövőben számos új terméket és szolgáltatást indítsunk" - mondta Joe Heneghan, a Revolut Bank vezetője a közlemény szerint.
Alapvetően a Revolut a kezdetektől próbál versenyezni a hagyományos bankokkal, a különböző magas banki díjak megszűntetése vagy csökkentése által, beleértve a valutaárfolyamok közti átváltást is. Később jöttek a banki, részvény- és kriptokereskedelmi funkciók is, így ma már neobankként működik a társaság. Ezeken kívül rengeteg területen innovatív megoldásokat alkalmaz, valamint további szolgáltatásokkal – például különböző hitelekkel – tervezik bővíteni a Revolut Bankot. A hitelezés terén tavaly változott a helyzet: először Litvániában, majd Lengyelországban is hiteltermékeket kezdett kínálni a Revolut Bank. Litvániában például az ügyfél havi fizetésének kétszeresére rúgó hitelkerettel hitelkártyahiteleket kezdtek el nyújtani, valamint legfeljebb 5 éves futamidejű, 1000 és 15 000 euró közötti összegű személyi hiteleket kezdtek el kihelyezni.
A Revolutnak rengeteg újítása van, de a leginkább figyelemre méltó az, hogy a bankközi kamatlábat használva válthatunk át valutát. Ez az a kamatláb, amellyel a bankok egymás között cserélik a pénzt. Ha például külföldön fizetünk a Revolut kártyával, akkor a kártyán lévő pénz automatikusan át lesz váltva a helyi pénznemre, ugyanezen az árfolyamon. Ez azt jelenti, hogy a pénzváltók és a Bankok sokszor igen magas átváltási díjai nem lesznek a pénzváltás során.
A Revolutnál kétfajta kártyát találunk, van a virtuális kártya, és a megszokott fizikai kártya. Mindkét kártya betéti kártya, így hitel nem vehető fel rá. A kártyák egyetlen kattintással blokkolhatók, vagy korlátozni lehet, hogy mennyi pénz legyen levehető róla.
A virtuális kártya
A virtuális kártyával online tudunk fizetni minden olyan weboldalon vagy webshopban, ahol bankkártyás fizetésre van lehetőség. Természetesen a virtuális kártyát soha nem veszíthetjük el és ellopni sem lehet, hiszen ennek adatai csak az applikációnkban férhető hozzá. A Standard csomagban az első virtuális kártya ingyenes, viszont, ha többet szeretnél, akkor ezért 6 eurót (csaknem 2.000 forintot) kell fizetni.
Egyszer használatos virtuális kártya
A Premium és Metal felhasználók korlátlan számú egyszer használható virtuális kártyát is létre tudnak hozni. Használat után a kártya az adataival együtt megsemmisül, majd új jön létre. Ez rendkívül biztonságos, hiszen egy kártyát csak egyszer lehet használni, ezért lehetetlen visszaélni vele.
A fizikai kártya
A fizikai kártya több előnnyel jár, mint a virtuális. Ha a világ különböző pontjain szeretnénk vásárolni vagy pénzt szeretnénk kivenni az egyenlegünkről, akkor szükségünk van egy fizikai kártyára. Ez a kártya ingyenes, viszont a Standard számla esetében fizetni kell a szállítás díját, ami a jelen cikk elkészítésének pillantában 2107,99 Ft volt.
A különböző díjcsomagok tartalma, annak költségei és az egyes csomagok előnyei a revolut.com/hu-HU/dijcsomagjaink weboldalon tekinthető meg. Cikkünkben ezeket nem részletezzük.
Szükséges egyáltalán fizetős csomag?
Ha a Revolut kártyát nem használjuk másra, mint készpénzfelvételre vagy fizetésre, akkor valószínűleg nem. Bármelyik fizetős csomagon akkor érdemes elgondolkodni, ha sokat utazunk külföldre vagy kriptovalutában szeretnéd tartani a pénzünket, esetleg sokat kereskedünk részvényekkel. Éppen ezért nem mindenkinek éri meg a fizetős csomag, hiszen a Standard csomag mindent tartalmaz, amire általában egy felhasználónak szüksége lehet.
Revolut fiókot nagyon egyszerű létrehozni, csak egy okostelefonra van szükség. A teljes folyamat mindössze pár percet fog igénybe venni. Nézzük sorba a lépéseket.
Először is három választásunk van:
Bármelyik megoldás jó, viszont a díjcsomag választó oldalon sokkal részletesebb leírás van az egyes csomagokról, mint az appban, ezért én inkább ezt szoktam javasolni.
Ha minden korábban leírt lépést sikerült megtennünk, akár azonnal is használhatjuk a rendelkezésünkre álló virtuális Revolut kártyánkat. A virtuális kártya segítségével internetes vásárlást indíthatunk el, és így azonnal felhasználhatjuk a feltöltött egyenlegünket. Az előbb leírt Revolut fiók létrehozási és beállítási folyamatok akár 5 perc alatt is elvégezhetők, így rövid idő alatt hozzájuthatunk a Revolut Bank szolgáltatásaihoz.
A Revolut rengeteg olyan magas szintű biztonsági funkcióval rendelkezik, amivel más bankkártya esetében nem nagyon találkozhattunk. Többek között a Revolut kártyát helyalapú biztonsággal is felvértezték. Ez azt jelenti, hogy ennek használatát helyhez lehet kötni, így részben megakadályozható a vele történő visszaélés. Ráadásul minden egyes vásárlás alkalmával a vásárlás részleteiben térképen is megjeleníti a vásárlás helyét. Sőt, ha Magyarországon tartózkodunk, és a kártyát Ausztriában szeretné valaki használni, akkor ez elutasításra kerül.
Ha a kártya fagyasztási funkciót használjuk, akkor elvileg minden vásárlás után befagyaszthatjuk a kártyát, de szükség esetén az appban engedélyezhetjük a használatát, így lehetetlen lesz bárki számára is, hogy pénzt vegyen fel róla. Egy másik remek funkció, hogy minden fizetés után megjelenik egy értesítés a telefonon. Ehhez persze internetes csatlakozás szükséges, de abban a pillanatban, ahogy csatlakoztunk rá, megkapjuk az elhalasztott értesítéseket is. Továbbá, beállíthatjuk azt is, hogy csak kisebb összeg legyen elérhető a Revolut számlán. Ha nagyobb vásárlásokat szeretnél végezni a kártyával, akkor ezt a határt bármikor megnövelhetjük.
A megtakarításnak egy nagyon hatékonyabb formája az, ha széfet nyitunk magunknak. Ehhez nem kell külön felhasználót vagy külön bankszámlát nyitni, hiszen minden a Revolut alkalmazáson belül történik. A széfünk elnevezése és megnyitása után átutalással azonnal lehet rá tölteni pénzt, akár úgy is, hogy a jelenlegi egyenlegünkből teszünk a széfbe pénzt. A széfben levő pénzünk teljes mértékben biztonságban van, az összeg pedig bármikor elérhető és áttehető az aktuális forint egyenlegünkre.
A befizetésnek van egy érdekesebb módja is. Beállíthatjuk, hogy amikor bankkártyával fizetünk az összeg egész számra kerekítődjön, majd a különbözet automatikusan a széfbe kerüljön. Ez tulajdonképpen olyan, mintha a boltban kapott visszajárót a malacperselyben tennénk bele.
Milyen különböző széfek vannak?
Személyes széf: Az ilyen széfekben félreteheted a felkerekített aprópénzt, ismétlődő utalást állíthatsz be, illetve egyszeri összeget is betehetsz. Legyen szó nyaralásról vagy egy új laptopról, személyes széffel gyorsabban elérheted a pénzügyi céljaidat.
Csoportos széf: Csoportos széf létrehozásával hamarabb érhetitek el közösen kitűzött célotokat. Egyszerre többen tehettek benne félre pénzt, ugyanazokkal a módszerekkel, mint a személyes széf esetében.
A Revolut egyik leghasznosabb funkciója mindenképp a beépített költségvetés szabályozás. Általában az ember számára sokat segít egy ilyen megoldás, főleg akkor, ha megtakarítani szeretne.
Az applikációban beállítható, hogy mire mennyit szeretnénk költeni. A költségeink különböző kategóriákba oszthatók, ilyen például a rezsi, az élelmiszer, a szórakozás vagy éppen a bevásárlás. Sok ember nem tudja megállapítani, hogy mire költi el a pénzének nagy részét, ezért a Revolut mindenkit a rendszeres költségvetés tervezését ajánlja.
Ezzel az egyetlen probléma az, hogy a Revolut csak a kártyás fizetéseket követi nyomon. A készpénzes fizetéseket nem lehet a rendszerbe vezetni, ezért ha pontos adatokra van szükségünk, ajánlott minden kiadást a Revolutos kártyával fizetni.
Igen, teljes mértékben! A Revolut olyan szolgáltatásokat ad teljesen ingyen, amit a legtöbb banknál nem kapunk meg. A külföldi készpénzfelvétel sokkal olcsóbb a Revolut kártyával, ráadásul ez bármilyen országban használható. Nincs még egy bank hazánkban, amelyik teljesen havidíj mentesen nyújtaná a szolgáltatásait és a Revolutot használva még tranzakciós adó sincs. Ha pénzt nem veszünk le (a Standard csomagnál 75.000 forintig nulla forint a bankautomatás pénzlevétel díja), csak kártyával fizetünk mindent, akkor gyakorlatilag 0 forint költségünk lesz.
Végezetül egy saját tapasztalat: ha mindenképpen szükséges, hogy pénzt vegyünk le a Revolut kártyánkról, akkor ajánlott például egy Takarékszövetkezetet keresni, mert ott egyszerre akár 400.000 Ft-t is kiad a bankautomata, az OTP-t viszont nem javaslom, az jellemzően csak a saját kártyáit szereti.
© 2018 - 2022 Híreink.hu | Created by: profiwebmester.hu